top of page

"5 wskazówek, jak zrobić dobre zdjęcie dojrzałej kobiecie"

Zaktualizowano: 9 sty 2021


HEJKA!


Moja mama wielokrotnie prosiła mnie o sesję zdjęciową, wiec obietnicom stało się zadość :)

Udało nam się stworzyć sporo dobrych kadrów z urokliwego Zalewu Siedleckiego.

Poniżej kilka rad jak zrobić dobre zdjęcie dojrzałej kobiecie ;)

Enjoy!


1.Makijaż


Technologia z dnia na dzień idzie do przodu, czasem aż trudno nam nadążyć. Zdjęcia wykonane aparatem cyfrowym, lustrzanym czy nawet dobrym smartphonem są najwyższej jakości. W skrócie widać na nich wszystko. Robiąc zdjęcia modelce, która ma już dojrzałą cerę musimy postawić na makijaż. Nie musi być wykonany u specjalistki w tej dziedzinie, która z łatwością z pięknej kobiety zrobi nastolatkę. Chodzi nam o prawdę i naturę. Dla podkreślenia wyrazistości, aby zakryć przebarwienia skóry, plamki itp. Delikatny makijaż, najlepiej wykonany samodzielnie, ponieważ każda kobieta najlepiej zna swoją skórę i urodę.


2.Odległoś modelki od obiektywuDruga bardzo ważna kwestia to umieszczenie naszej bohaterki w dobrym kadrze.

Najlepiej nie robić zdjęć samej buzi. Moim zdaniem zdjęcia robione z tak bliska wychodzą niekorzystnie dla dojrzałej modelki. Zaczynamy od klatki piersiowej w górę, a kończymy na kadrach całości postaci.3.Odpowiednie światło


Idealne do takiej sesji jest światło dzienne, w słoneczny dzień.

Twarz dojrzałej kobiety podczas takiej przyjaznej okoliczności przyrody jest najlepiej oświetlona i wygładzona. Nie sprzyja dobremu zdjęciu portretowemu pochmurna pogoda, która na twarzy wytwarza niepotrzebne cienie.


4.Zdjęcia z poziomu twarzyZdjęcia z poziomu twarzy, czyli co to znaczy.

Jest to stara dobra zasada, aby wglądać na wyższą bądź szczuplejszą najlepiej robić zdjęcia z poziomu twarzy lub z góry. Zdjęcia z dołu, pogrubiają sylwetkę nie uwydatniając jej piękna.5.Odpowiedni dobór kolorów


Kolory wcale nie muszą być stonowane do wieku. Takiej zasady nie uznaję. Każda kobieta najlepiej wygląda w kolorach, które po prostu lubi nosić. To naprawdę widać na zdjęciach. Drogie Panie bawcie się tym!


Powodzenia!

Życzę pięknych, artystycznych, wesołych zdjęć :)


SWEETderska


#sesjawplenedrze

#dojrzałakobieta
186 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
Post: Blog2_Post
bottom of page