top of page

"Być kobietą, być kobietą..., jak wydobyć to co najpiękniejsze na zdjęciu?"


Hello again,


Zima trwa w najlepsze, a mnie naszło na wspomnienia słonecznego jesiennego popołudnia i tak zwanej "Golden hour" złotej godziny.

Zawsze jak mam okazję staram się uchwycić swoim obiektywem kogoś pięknego w dobrze oświetlony dzień. Nie wspominając już o okolicznościach i miejscu, które dla mnie muszą ze sobą współgrać.


Kilka tipów na wydobycie "tego czegoś" na zdjęciu ;)


Magiczna złota godzina


Tak naprawdę trwa o wiele krócej niż godzina, jest to chwila na zdobycie dobrego kadru i strzelenia foty. Światło jest zdecydowanie cieplejsze, bardziej miękkie i o złotej barwie. Dlatego postać na zdjęciu wygląda po prostu jak gwiazda z Hollywood.


Tło


Tło jest bardzo istotnym punktem, lecz na pierwszym planie zawsze osoba, którą chcemy sfotografować. To co jest za postacią najlepiej aby podkreślało jej pozycję. W przypadku moich kadrów znowu pojawia się Pałac Kultury i Nauki w Warszawie. Centrum miasta kojarzymy głownie z tym budynkiem. Tu zdjęcie zrobione z 8 piętra, wiec widać odrobinę panoramy miasta.


Niebo niebieskie niebo bez chmur


Lekkie podmuchy wiatru, niebieskie bezchmurne niebo i złota godzina.

To są 3 punkty, które mogą być niezastąpionym elementem zdjęcia.

Trzeba wykorzystywać taki czas, ponieważ nie często spotkamy taką piękną sprzyjającą pogodę. Bezchmurne niebo plus złota godzina magicznie rozświetlają twarz, dzięki czemu wygląda na bardziej delikatną w odcieniu złota.


Ten lepszy profil twarzy


Każdy ma swój ulubiony profil. "Proszę zrób mi zdjęcie z tego profilu" lub "Nie nie, muszę się obrócić bo ten profil mam gorszy" są to częste słowa, które osoba pozująca wymawia, aby uzyskać lepszy efekt na zdjęciu. Faktycznie zawsze staram się uwydatnić i przedstawić twarz, aby model/modelka byli zadowoleni. W poniższych zdjęciach profil jest po prostu cudny. Duże pełne usta i mały filigranowy nosek to jest to. Do tego spojrzenie na daleki horyzont, który na pewno hipnotyzuje.


SWEETderska


#portret

#sesjaplenerowa

#goldenhourFotos by SWEETdeskaFotos by SWEETderska173 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
Post: Blog2_Post
bottom of page